Skup ceramiki

Wszystkie katalizatory zawierają w swojej obudowie blok ceramiczny, nazywany monolitem, który zawiera w sobie cenne metale szlachetne. Firma Raf-kat prowadzi skup monolitu, który wydobywany jest z używanych katalizatorów. Używane katalizatory oraz obudowy dostarczone do naszej firmy są przerabiane i analizowane pod względem składu.

Skup monolitu i ceramiki z używanych katalizatorów rozpoczyna się od dokładnego ważenia i mielenia wsadu. Po dokładnym rozdrobnieniu i wymieszaniu katalizatora, uzyskiwana mieszkanka jest poddawana analizie, pod względem zawartości metali szlachetnych. Wartość wydobytego z katalizatora surowca jest określana na podstawie zawartości trzech metali: platyny, radu i palladu. Na podstawie zawartości metali w monolicie, katalizator zostaje wyceniony. Przy wycenie uwzględniana jest ilość oraz aktualne kursy giełdowe metali i norowania walut.

Firma Raf-kat zajmuje się skupem używanych katalizatorów i monolitu ceramicznego od osób prywatnych i hurtowników. Dzięki wykorzystaniu profesjonalnego spektometru, mamy możliwość dokładnej analizy składu monolitu ceramicznego i rzetelnej wyceny.